teisipäev, 29. detsember 2009

Aastavahetus..

Kohe varsti on see aastavahetus. Kõik ootavad seda, et saaks sõpradega täis juua ja tähistada. Et oleks põhjust juua. Või siis ollakse perega koos ja ollakse lihtsal kodus või siis hoopis minnakse perega kuhugi külla. Saad klaasi šampust, jood, vaatad ilutulestiku ja vaatad kuidas kõik naeravad ja ütlevad:"Oooo, kui ilus!" Kõik võtavad telefonid kätte ja helistavad, saadavad sõnumeid, et:"Head uut aastat!" või siis "Toreda järgnevat aastat!" vms..
See on siis minu mõte, mis sel ööl toimub.
Aga mida on head aasta vahetusel? Kõik hakkab jälle otsast peale. Jälle üks pikk-pikk aasta. Muidugi.. uus aasta ja kõik hakkab äkki palju paremini minema. Aga minu aastad on koguaeg samasugused. Okei, mitte päris samasugused. Sarnased. Sest arvestada sellega mis mul oli eelmine aasta ja mis see aasta. Ega ei olegi ju midagi muutunud. Ainult seltskond. Kuigi tundub, et ka see tuleb tagasi.
Nüüd jääb mulje nagu ma ei tahakski aastavahetust. Muidugi ma tahan! Äkki tõesti järgmine aasta tuleb parem. Kuigi ma ei mõista, miks mina seda ei oota nii väga nagu teised? Kas mu sisetunne ütleb, et järgmine aasta pole tore?
Miina ütles, et räägitakse, et see mis sul aastavahetusel toimub, et selline on kogu järgnev aasta. Ei tea kas see nii ka on.
---
Nägin täna unes surma. Mitte ainult ühte. Vaid mitut. Ma mäletan kolme unenägu. Ühes olin ma koos Laura või Kristeliga ma ei mäleta kummaga. Aga siis kumbi neist tulistasid ühe väikse poisi maha, kes laulis samal ajal:"Ma olen mees!Olen mees, olen mees..." jne.. ja siis kui me uuesti möödusime sealt kus me poisi maha tulistasime siis seal oli narkomaanid, palju süstlaid.. nad süstisid ennast ja tegid midagi laibaga, ma tõesti ei taha teada mida.
Teine mida ma mäletan oli ikka massimõrv. Siis mina ja keegi läksid kuhugi alla peitu ja siis tulid mehed. Tulistasid igat ettejuhtuvat meest. Siis näidati meie poole selle püstoliga ja hakati tulistama. Kuid viimasel hetkel mõeldi ümber ja meid jäeti ellu.
Kolmandas unes ma hakkasin end ära uputama. Ma ei ütle miks, sest see ... ma ei oskagi öelda. See ei ole midagi imeliku. Ei, on ikka küll. Ahh, ma ei tea. Aga lihtsalt ei ütle miks. Ma mäletan täpselt miks ma seda tegema hakkasin.
---
Ma ei taha enam magada! Ma ei taha mitte midagi! Kõik võiksid mu rahule jätta juba :( Arvatavasti ainult Miina võib välja mõelda, et kes need ja miks võiksid mu rahule jätta.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar